shora@Sefiddasht.Ir

Oil Industry

آخرین اخبار و مطالب شورای اسلامی شهر

اخبار شهرداری
adm-sefiddasht

چهلم روز فراق غم انگیز

مراسم چهلمین روز فقدان شهید جمهور و همراهان جاوید نامشان در گلزار شهدای شهر سفیددشت با حضور آحاد مردم شریف شهر سفیددشت و تجدید میثاق

ادامه مطلب »

معرفی اعضای شورای اسلامی شهر سفیددشت / دوره ششم

نائب رئیس شورای اسلامی

منشی شورای اسلامی

خزانه دار شورای اسلامی

نائب رئیس شورای شهرستان

آقای داریوش صادقی

 

رئیس شورای اسلامی شهر سفیددشت

اكنون كه مفتخر به خدمت گزاري شهروندان فهيم شهر سفیددشت هستيم با مشورت،هم فكري و همكاري اعضاي شوراي اسلامي و مشاركت شهروندان عزيز پيرامون موضوعات مختلف شهر اهتمام نموده ايم در راستاي عمران و آباداني و مرتفع نمودن مشكلات شهري دوشادوش شهردارمحترم و پرسنل شهرداري گام هاي بزرگی را برداريم اميدواريم لطف الهي شامل حال اين مجموعه باشد تا درحد توان وظيفه ي خود را در قبال مسئوليت خود انجام دهيم. هر چند كه مردم شهيد پرور سفیددشت شايستگي خدمات بيشتري را دارند.

آقای داریوش صادقی رئیس شورای اسلامی شهر سفیددشت

چند رسانه ای ویدئو و تصاویر شورا

شورای اسلامی شهر

شوراهای اسلامی شهر و روستا[۱] شوراهایی هستند که در شهرها و روستاها ایران به‌طور جداگانه با رأی مردم همان حوزه انتخاب می‌شوند. شورای هر استان از نمایندگان منتخب شوراهای شهرستان‌های تابعه هر استان تشکیل می‌شود.[۲]

بر لزوم وجود شوراهای مختلف در قانون اساسی تصریح شده‌است، اما تدوین سازوکار اجرایی آن تا دولت اول خاتمی به تعویق افتاد. اولین دورهٔ انتخابات سراسری شوراهای اسلامی کشور در ۷ اسفند سال ۱۳۷۷ با استقبال زیاد مردم در بیش از ۴۰۰۰۰ حوزه انتخاباتی برگزار گردید و نهایتاً حدود ۲۰۰ هزار نفر از منتخبین مردم جهت اداره امور شهرها و روستاهای کشور به عنوان عضو شورای اسلامی شهر یا روستا برگزیده شدند.

شروع به کار شوراهای اسلامی از ۹ اردیبهشت سال ۱۳۷۸ و همزمان با پیام روح‌الله خمینی در خصوص شوراها و با صدور پیام ویژه‌ای از سوی خامنه‌ای آغاز گردید. این نهاد مردمی فعالیت‌های گسترده و مؤثری در کل کشور دارد.

انتخابات شورای شهر تنها انتخابات سراسری در کشور است که بدون نظارت شورای نگهبان برگزار می‌شود.[۳] بررسی و رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی برعهده هیئت‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.

کمیسیون های شورا

ارتباط با شورای اسلامی شهر

برای ارتباط با اعضای شورای اسلامی شهر سفیددشت و طرح سوالات و نظرات خود از طرق لینک رو برو اقدام نمایید.